Okulistyka 21

Prof. A. Grzybowski z prestiżową nagrodą „Founders’ Award” Międzynarodowego Towarzystwa Chrirurgii Refarakcyjnej (ISRS)

 
 
 
Profesor Andrzej Grzybowski podczas konferencji Amerykańskiej Akademii Okulistycznej (AAO), która odbyła się 12-15.11.2021 r. w Nowym Orleanie otrzymał prestiżową nagrodę „Founders’ Award” Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej (International Society of Refractive Surgery, ISRS).
Prof. Grzybowski to pierwszy Polak nagrodzony przez to Towarzystwo. Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Refrakcyjnej jest partnerem Amerykańskiej Akademii Okulistycznej i zrzesza członków z ponad 90 krajów. Towarzystwo to organizuje najważniejsze spotkanie specjalistów chirurgii zaćmy i chirurgii refrakcyjnej podczas AAO-Subspeciality Refractive Day.
 
Prof. Grzybowski jako jedyny okulista w Polsce został również ujęty w 2% najważniejszych naukowców na świecie według rankingu Uniwersytetu Stanforda TOP 2% w 2019 roku (http://www.uwm.edu.pl/en/egazeta/uwm-professors-among-the-best-scientists-in-the-world),
a według rankingu Expertscape Worldwide Ranking na 1 miejscu na świecie w zakresie zaćmy (https://www.expertscape.com/ex/cataract) i 2 miejscu na świecie w zakresie operacji zaćmy (https://expertscape.com/ex/cataract+extraction).
Nagrody i wyróżnienia

Światowy ranking wiedzy okulistycznej 2022

Międzynarodowy  serwis expertscape.com  docenił merytoryczne  publikacje  profesora Andrzeja Grzybowskiego umieszczając go na szczycie światowego rankingu specjalistów w zakresie chorób wnętrza gałki ocznej. Endophthalmitis: Poznan –

pl_PL