Okulistyka 21

Międzynarodowy konkurs plastyczny „MIRADAS INTERNATIONAL ART CONTEST 2023” (UWAGA!!! Zmiana terminu składania prac)

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Grzybowski, kierownik Katedry Okulistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Kierownik Instytutu Okulistycznych Badań Naukowych, został zaproszony do komisji w prestiżowym konkursie Miradas International Art Contest 2023. Jest to konkurs dla artystów z całego świata mający na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa za pomocą sztuki na problemy związane z opieką okulistyczną, dbaniem o dobry wzrok oraz zapobieganiem ślepocie. Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego początek sięga 1998 roku. W 2004 do edycji hiszpańskiej dołączyła Ameryka Łacińska, a w 2016 cały świat (22 kraje z różnych kontynentów – prace można zobaczyć na stronie www.miradasinternational.com). Jego organizatorem jest Fundacja Prof. Jorge’a Alió*

Miradas International Art Contest 2023 składa się z 2 etapów, w których bierze udział: Argentyna, Australia, Austria, Brazylia, Chiny, Egipt, Grecja, Izrael, Kolumbia, Kostaryka, Kuwejt, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, Urugwaj i USA. Na początku każdy ekspert z komisji zbiera prace ze swojego kraju, a następnie wybiera od 1 do 3 prac i prezentuje je jury, wgrywając ich zdjęcia na specjalny portal. Drugi etap to wybór najlepszego dzieła – każdy z komisji głosuje na 1 wybrany obraz, przy czym nie może głosować na pracę ze swojego kraju.

Dzieło z największą ilością głosów wygrywa. Zdjęcie najlepszej pracy zostanie opublikowane na okładce prestiżowego czasopisma Journal of Refractive Surgery, a artysta otrzyma nagrodę pieniężną.

W przeszłości zwycięskie obrazy były także wielokrotnie publikowane na łamach innych czasopism, książek okulistycznych, a nawet w materiałach graficznych zapraszających na światowe kongresy, co tylko dowodzi możliwości przenikania się świata sztuki i nauki.

Nagroda główna: 4000$

Termin składania prac: 14.05.2023 13.04.2023

Uwaga!!! Zmiana terminu składania prac

Zachęcamy wszystkich artystów, chcących wziąć udział w konkursie do przesyłania zdjęć swoich obrazów o tematyce okulistycznej z informacjami dotyczącymi:
– artysty (imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu, adres, kraj oraz zgoda RODO)
– obrazu (tytuł, technika, wymiary, opis)

na adres: biuro@okulistyka21.pl

Ze względu na ograniczenia pojemnościowe skrzynki prosimy o przesłanie linku do pobrania pliku (plik powinien posiadać jak najlepszą rozdzielczość minimum300dpi, tak żeby zdjęcie spełniało warunki dla profesjonalnego wydruku).

Informacje dodatkowe :

  1. Prace konkursowe przyjmujemy wyłącznie do 13 kwietnia 2023 – decyduje data i godzina wpłynięcia prac. Po tym terminie nadesłane prace nie będą brane pod uwagę.
  2. Wymagane są prace z pełnią praw autorskich, nie publikowane, ani nagradzane nigdzie indziej.
  3. Werdykt zaproszonego eksperta jest niepodważalny.
  4. Wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych – wyłącznie w ramach konkursu Miradas International Art Contest 2023.

Regulamin – zobacz tutaj


Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki
„OKULISTYKA 21”
ul. Adama Mickiewicza 24/3B, 60-836 Poznań
kontakt w sprawie konkursu : tel. 513 067 398

*Fundacja Prof. Jorge’a Alió ds. Zapobiegania Ślepocie poświęcona jest promowaniu badań, edukacji i medycyny prewencyjnej we wszystkich dziedzinach bezpośrednio lub pośrednio związanych z okulistyką. Działania Fundacji skupiają się na profilaktyce i leczeniu ślepoty obejmując szczególną troską osoby w gorszej sytuacji społecznej zarówno na poziomie krajowym jak i we współpracy międzynarodowej. W tym celu Fundacja promuje, wspiera i organizuje przedsięwzięcia artystyczne i społeczne związane z okulistyką oraz działalnością organizacji NGO.

pl_PL