Okulistyka21

Badania przesiewowe dzieci w przedszkolach

Zakończyliśmy pierwszy etap badań przesiewowych wzroku dzieci w przedszkolach i szkołach w Poznaniu i okolicy. W ramach pilotażu przebadaliśmy 180 dzieci, a w projekcie który trwał od maja przebadaliśmy 425 dzieci. Łącznie badaniu zostało poddanych ponad 600 dzieci!

Badania wykonywane były za pomocą nowoczesnego urządzenia do fotoskriningu, w szybki i bezkontaktowy sposób, a co najważniejsze w przyjaznym dla dziecka środowisku, czyli na terenie przedszkola lub szkoły. Nasze działania skupiały się przede wszystkim na dzieciach w przedszkolach, ponieważ wczesne wykrycie wad wzroku i niedowidzenia daje najlepsze efekty, jednakże badaliśmy również dzieci ze szkół (nauczanie początkowe)

Bardzo cieszymy się, że problem krótkowzroczności został dostrzeżony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia i już wkrótce na terenie województwa lubelskiego zostanie wdrożony program „Dobrze widzieć”. Mamy jednak nadzieję że program zostanie rozszerzony na całą Polskę!

Pomoc dla Ukrainy

Thanks for help from Ukraine

We received thanks from Prof. Andrii Ruban President of the Ukrainian Vitreoretinal Society (UVRS) for helping Ukraine. You can still join the support, help for

Pomoc dla Ukrainy

Podziękowania z Ukrainy

Prof. Valeryi Serdiuk z Ukrainy przesyła podziękowania za otrzymaną pomoc! Podczas zeszłorocznej konferencji „Presbiopia 2021” mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu Pana Prof. Valeryi Serdiuka.  Zachęcamy do

pl_PL